0216 446 66 36 / 0216 446 66 35 ÖN KAYIT FORMU

OKUTAN KOLEJİ YAZ OKULU’NDA BULUŞALIM!

Anaokulu ve ilkokul öğrencilerine yönelik bir program olan Okutan Koleji Yaz Okulu, spor, sanat, kültür ve eğlence dolu unutamayacakları bir yaz tatili geçirmelerini amaçlar. Dört haftalık üç dönem halinde düzenlenen Yaz Okulu’nda öğrenciler, Yüzme, Jimnastik, Sanat ve Tasarım Atölyesi, Cooking, İngilizce, Çocuk Yogası, Çocuk Pilatesi gibi birbirinden farklı etkinliklere katılır.

DÖNEMLER

• 1.Dönem: 17 Haziran – 12 Temmuz 2019
• 2.Dönem: 15 Temmuz – 9 Ağustos 2019
• 3.Dönem: 19 Ağustos – 13 Eylül 2019
** 10-18 Ağustos 2019 Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı olması nedeniyle tatildir.
• Yaz Okulu hafta içi 09:00-17:00 saatleri arasındadır.
• Her gün yüzme ve İngilizce dersi olacaktır.
• Eğitimler alanında uzman eğitmenler tarafından verilecektir.

Dersler

DERSLER

Örnek Program !

** Program örnek olarak hazırlanmıştır. Açılan sınıf ve yaş gruplarına göre değişiklik gösterebilir.

09:00 - 10:00 1. Ders 10:40 - 10:50 2. Ders 11:30 - 11:40 3. Ders 12:20 - 12.30 4. Ders
10:00 - 10:40 10:50 - 11:30 11:40 - 12:20 12:30 - 13:00
Pazartesi KAHVALTI SABAH SPORU "CİMNASTİK" DİNLENME ENGLISH IN ACTION DİNLENME YARATICI DRAMA DİNLENME SOKAK OYUNLARI VE ŞARKILAR
Salı ÇOCUK YOGASI "GÜNEŞE SELAM" SANAT VE TASARIM ATÖLYESİ YÜZME YÜZME
Çarşamba ÇOCUK PİLATESİ MİNİK ŞEFLER MUTFAKTA "COOKING" MINI SURVİVOR MINI SURVİVOR
Perşembe ÇOCUK YOGASI "GÜNEŞE SELAM" SOKAK OYUNLARI VE ŞARKILAR YÜZME YÜZME
Cuma SABAH SPORU "CİMNASTİK" SANAT VE TASARIM ATÖLYESİ MESLEKLER ATÖLYESİ ROBOTİK KODLAMA
13:00 - 13:40 5. Ders 14:20 - 14:30 6. Ders 15:10 - 15:30 7. Ders 16:10 - 16.20 8. Ders
13:40 - 14:20 14:30 - 15:10 15:30 - 16:10 16:20 - 17:00
Pazartesi ÖĞLE YEMEĞİ YÜZME DİNLENME YÜZME İKİNDİ KAHVALTISI KÜÇÜK BAHÇIVANLAR ATÖLYESİ DİNLENME KÜÇÜK BAHÇIVANLAR ATÖLYESİ
Salı MARANGOZLUK VE DİKİŞ ATÖLYESİ GYM-O-PLAY ENGLISH IN ACTION BİLİM ATÖLYESİ
Çarşamba YÜZME YÜZME ENGLISH IN ACTION SANAT VE TASARIM ATÖLYESİ
Perşembe ENGLISH IN ACTION BİLİM ATÖLYESİ GYM-O-PLAY BEDEN PERKÜSYONU "İÇİMİZDEKİ RİTİM"
Cuma YÜZME YÜZME ENGLISH IN ACTION YARATICI DRAMA

YÜZME

Çocuğum tatile gidemedi diye üzülmeyin. Arkadaşları ile havuzda eğlenecek, yüzme bilmiyorsa öğrenecek ve kesinlikle harika vakit geçirecek. Vücut kaslarını bir bütün olarak çalıştıran yüzme sporu, büyüme çağındaki çocukların bedensel gelişimini olumlu yönde etkiler. Yaz okulu boyunca yaş ve yüzme seviyesine uygun olarak suda durma, serbest, sırt üstü, kurbağalama ve kelebek yüzme stillerinin eğitimini alarak uygulamaları yapacak. Havuzumuz onu bekliyor!

İNGİLİZCE

“Anlıyorum ama konuşamıyorum.” dönemi bu yaz sona eriyor! İngilizce pratiğini ilgi çekici ve gündelik hayata ilişkin konularla donatılmış şekilde pekiştirebileceği, konuşmaya dair çekincelerini aşabileceği, zamanını boşa harcamayacağı, bazen kareoke etkinliklerinde popüler İngilizce şarkıları söyleyeceği, bazense oyunların tadını çıkartacağı mükemmel bir deneyim çocuğunuzu bekliyor! Okutan Koleji Yaz Okulu çocuğunuza, kendi seviyesine uygun olan sınıfta İngilizce pratiği yapabilmesi için eğlenceli bir imkan sunacak.

GYM-O-PLAY

Gym-o-Play ile okulla ilk defa tanışacak miniklerimizin keyifli ve nitelikli zaman geçireceği, öncelikle küçük ve büyük kas gelişimi, dikkat toplama ve kendi yaş grubu ile etkileşimde bulunmasını hedefledik. Bunun içinde spor, sınıf etkinlikleri, masal ve yaratıcı drama çalışmalarıyla dolu dolu geçireceği bir program hazırladık. Hem de onları için en doğal öğrenme yöntemi oyun, müzik ve dans eşliğinde!

SOKAK OYUNLARI

Biz eğitimciler olarak, eskiden sokakta oynanan ve artık ‘geleneksel’ olarak tanımlanan oyunların, çocukların eğitimi ve kişiliği üzerindeki olumlu etkilerinin farkındayız. Peki yaz siz? Günümüzde pek çok çocuk sokaklarda koşup oynamak yerine evlerinde saatlerce bilgisayar yada tablet başında enerji harcamadan belki de çocukluğunu yaşamadan bilgisayar oyunları oynayarak büyüyor. Okutan Koleji Yaz Okulu ile Haydi Çocuklar Sokağa, Bahçeye! Körebe, saklambaç, seksek, ip atlama, istop.. Çocukluğumuzun en güzel oyunlarını şimdi çocuklarımızın öğrenme ve oynama zamanı!

ÇOCUK PİLATESİ

Eski zamanların aksine, günümüz ‘modern yaşamının’ bedensel tembelliğe iten etkileri, oyun ve yaşam alanlarının azalması çocuklarımızın daha küçük yaşta, doğal hareket gelişimini olumsuz yönde etkilemektedir. Okul yaşamının başlamasıyla birlikte sırada yanlış oturma alışkanlıkları, hareketsiz bir yaşam tarzı çocuklarımızın ileride duruş bozukluğu, vücut dengesini kaybetme gibi sorunları yaşamasına sebep oluyor.

Yaz okulu programımıza Çocuk Pilatesini alarak, çocuklarımıza küçük yaşta doğru alışkanlık kazandırmayı, hem de ilkokul bitimine kadar dramatik bir şekilde artış gösteren duruş bozukluklarının önüne geçmeyi hedefledik. Çünkü her şeyden önce mutluluk çocuklarımızın beden sağlığında!

MİNİ SURVİVOR

Açık alanda eğlence ve rekabeti bir arada doyasıya yaşamak için öğrencimizi bekliyoruz! Mini Survivor parkurlarında zamana, rakibine karşı yarışarak yoğun bir fiziki mücadele ile maceraya yumuşak geçiş yapabilecekler. Outdoor aktivite oyunları içinde en fazla mücadele ve heyecan sunan Mini Survivor oyunları bu yaz Okutan Koleji Yaz Okulu’nda hayat buluyor.

ÇOCUK YOGASI

Çocuk Yogası, Hatha Yoga’nın çocuk duruşlarına göre uyarlanmış halidir. Çocuk Yogası derslerimizde, çocuklara yoga pozlarını deneyimleterek, doğru nefes almayı, hayal güçlerini kullanmayı ve esneklik kazanmalarını hedefliyoruz. Derslerde miniklerimizin bir yandan omurga ve kas yapıları gelişirken, yaşamın stresinden uzaklaşıp zihinleri rahatlar, konsantrasyon ve odaklama yetileri artar. Oyun ve canlandırmalarla geçen ders içeriğinde yaratıcılık ve olumlu düşünme yeteneklerini keşfetmeleri için ortam hazırlanır.

Erken yaşta başlanan yoga, astıma, uyku düzensizliklerine, sindirim sorunları, öğrenim güçlükleri ve hiperaktivite gibi durumlar için de engelleyici olmakla birlikte beden ve zihin olarak güçlü bireyler olmalarına rehberlik eder. Peki faydaları saymakla bitmeyen Çocuk Yogasını Okutan Koleji Yaz Okulu ile denemeye ne dersiniz?

İSTENİLEN BELGELER:

• 1 adet kimlik fotokopisi
• Sağlık Raporu ( Spor yapmanızda sağlığınız açısından sakınca olmadığına ve mantar bulgusuna rastlanmadığına dair doktor onayı)
• Hepatit A Testi ( hbeag )
• Hepatit B Testi ( hbsag )
• Tam İdrar Tahlili

Alternate Text

OKUTAN KOLEJİ YAZ OKULLARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR

1. Spor derslerine katılım için, öğrencilerimizin spor kıyafetler (eşofman, tshirt, spor ayakkabı, şapka vb.) ile katılması gerekmektedir. Öğrencilerin çantalarında mutlaka yedek kıyafetleri olmalıdır.
2. Yüzme dersleri hava şartlarına göre programlanacaktır.
3. Yüzme derslerine katılacak öğrencilerimizin yanında, mayo, havlu, deniz gözlüğü, bone, terlik getirmesi gerekmektedir.
4. Yaz okulumuza iki dönem devam eden öğrencilere ve kardeş olanlara %10 indirim uygulanacaktır.
5. İndirim haklarından yalnızca biri geçerli olacaktır.
6. Yaz Okulu’nun tüm programlarında ödemeler peşin olarak alınmaktadır. Taksit imkanı bulunmamaktadır.
7. Gerekli hazırlıkların yapılabilmesi için bir sonraki dönem için kayıt yaptırmak isteyen velilerimizin en geç 1 hafta öncesinden Okutan Koleji Halkla İlişkiler bölümüne bilgi vermesi gerekmektedir.
8. Yaz Okuluna Okutan Koleji öğrencisi olmayan, uygun yaşlardaki öğrencilerde kayıt yaptırabilirler.
9. Öğrencinin katılmadığı dersler için telafi yapılmayacaktır.
10. Ücret iadesi yoktur.
11. Akıllı telefon, tablet, dizüstü bilgisayar vb. maddi değeri yüksek cihazların ve yüklü miktarda para getirilmesinin sorumluluğu öğrenciye aittir. Kaybolan bu tip eşyalardan Okutan Koleji sorumlu değildir.
12. Gün içerisinde öğrencinin velisi tarafından erken alınması durumunda Okutan Koleji Halkla İlişkiler bölümüne 1 saat öncesinden bilgi verilmesi gerekmektedir.
13. Okul servisinden faydalanmak isteyen velilerimizin kayıt esnasında bilgi vermesi gerekmektedir. Servis hizmeti olmakla birlikte haricen ücretlendirilecektir.

ADRES ve TELEFON

Okutan Koleji (Anaokulu Kampüsü)
Adres: Postane Mah. Rauf Orbay Cad. Gökay Sok. No.2 Tuzla/İstanbul
İrtibat: 0216 446 66 36

Biz Sizi Arayalım
© 2020 Okutan Koleji Tüm Hakları Saklıdır.