0216 446 66 36 / 0216 446 66 35 ÖN KAYIT FORMU
Alternate Text

Yabancı dil bilmek dünya insanı olmanın vazgeçilmez koşuludur. Yabancı dili en kolay öğrenme şekli ise yaşayarak öğrenme metodudur. Okutan Koleji’nde okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerinin kazandırılması ve aktif olarak severek özgüvenle kullanmalarını sağlamak eğitim içeriğinin temelini oluşturur. Program içeriği belirlenirken, öğrencilerin dünya kültürlerini tanımaları, toplumsal yaşam kuralları hakkında farkındalıklarını oluşturmak amaçlanır.

Alternate Text

Gelişimlerini destekleyerek ve dil öğrenmeyi zevkli hale getirerek, günlük hayatlarıyla özdeşleştirebileceği şekilde kurgulanmış olan eğitim yaklaşımıyla öğrenciler, yabancı dilde öğrendikleri kavramları hafızalarına daha kolay alabilirler.

İngilizce dersinin içeriğinde bulunan speaking (konuşma becerileri) dersleri Native öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Yabancı dil eğitimini veren Türk öğretmenlerimiz ise eğitimini verdiği dilin kültürüne hakim ve yurt dışı deneyimine sahiptir.

Yabancı dil eğitiminde Oxford yayınlarını kullanılmaktadır. Kitaplar, öğrencilerin dil öğrenimlerinde en önemli 4 beceriyi (Okuma, konuşma, dinleme, yazma) etkin bir şekilde öğretmek amacıyla tüm yöntemlerin bulunduğu kapsamlı eğitim setlerinden oluşmaktadır.

Kullandığımız kaynakların içerisinde interaktif programlar mevcut olup bu program aracılığıyla ödevlendirmeler de online olarak kontrol edilmektedir.

Dil eğitiminin öğrencilerde kazanımını artırmaya yönelik olarak 2 farklı çalışma yapılmaktadır.

Erasmus kapsamında K1 ve K2 öğrenci-öğretmen hareketliliği proje çalışmalarımız yapılmaktadır. Proje kapsamında yapılan bu yurtdışı programları hem eğitim içerikli hem de kültürel içerikli faaliyetlerdir.

Dil eğitiminin bir gerekliliği olarak her eğitim yılında yurtdışına en az 3 gezi planı yapılarak, öğrenci ve velilerimize sunulmaktadır.

Alternate Text

OKUTAN KOLEJİ YABANCI DİL PROGRAM

• Soru-cevap
• Drama ve role-play
• Simülasyon
• Grup çalışmaları
• Dilsel yöntem
• Görsel yöntem
• Storytelling
• Dinleme aktiviteleri
• Görsel okuma

İKİNCİ YABANCI DİL EĞİTİMİ

İngilizceye ek olarak, Okutan Koleji’nde küreselleşen dünyamızda tek bir yabancı dilin yeterli olmadığı gerçeğinden hareketle, öğrencilerin çağın gerekliliklerine uygun, donanımlı bireyler olarak yetişmeleri, farklı kültürleri tanımaları, zihinsel yetenekleri ve iletişim becerilerini geliştirmek için anasınıfından itibaren, 2.yabancı dil eğitimine başlanır.

Anasınıfı, 1, 2, 3, 4, 5 ve 6. Sınıf öğrencilerimiz ikinci yabancı dil olarak İspanyolca dersi görmektedir. Öğrencilerimiz sene boyunca sınıf gelişmişlik düzeylerine göre kelime öğrenme, şarkı öğrenme söyleme, çizgi film izleme, interaktif akıllı tahta kullanarak etkinlikler yapmaktadır.

Neden İspanyolca Eğitimi?

20 ülkede resmi dil olan İspanyolca, dünya dilleri arasında en fazla konuşulan 3. dil. İspanya haricinde özellikle Orta ve Güney Amerika bölgelerinin resmi dilidir. 600 milyona yakın kişi tarafından konuşulur. İngilizceden sonra en yaygın dil olarak bilinir.

Biz Sizi Arayalım
© 2022 Okutan Koleji Tüm Hakları Saklıdır.