0216 446 66 36 / 0216 446 66 35 ÖN KAYIT FORMU
Keşif ile Öğreniyorum
Alternate Text
İLKOKUL EĞİTİM SİSTEMİMİZ

İlkokul eğitimimiz, içinde bulunduğumuz yüzyılın gerektirdiği tüm sosyal yaşam becerileri ve akademik becerilere sahip bireyler yetiştirme doğrultusunda tasarlanmıştır. İlkokul kademesindeki öğrencilerimiz öğrenim yolculuğunda etkin katılımcılar olmaya hazırlanırken şevk ve empati ile şekillenen yaşam boyu öğrenme arayışının ilhamını vermeyi hedefliyoruz.

Alternate Text
Alternate Text

Eğitim sürecimiz deneyimli eğitim kadromuz tarafından konusunda uzman akademisyenler danışmanlığında MEB müfredatına uygun olarak, ENOKSİS (Mizaç Merkezli Eğitim), IB, Dijital Eğitim, Düşünme Becerileri Eğitimi ve Sosyal Yaşam Becerileri Eğitimi modelleriyle harmanlanarak hazırlanmıştır.

Bu eğitim modeliyle yetiştirilen Okutan Koleji öğrencileri, akademik becerileri ve analitik düşünme yeteneklerinin yanı sıra kendi kültür değerlerine bağlı kalarak farklı kültürlerle etkileşimde bulunabilen, Türkçeyi etkin olarak kullanırken, dünya vatandaşı olma bilinciyle birden fazla yabancı dili aktif olarak kullanabilen, bir sanat eserini izlerken, ondan haz alabilme ve bilgi birikimine dayanarak değerlendirebilme ayrıcalıklarına sahip olur.

Okutan Koleji’nde, öğrenciler doğal keşfetme eğilimlerinin, öğrenme davranışına dönüşümü ve öğrenmenin kalıcılığının sağlanması için yönlendirilir. Öğrenciler aktif olarak soru sormaya, hipotezler ileri sürmeye ve fikirlerini paylaşmaya teşvik edilir.

Biz Sizi Arayalım
© 2022 Okutan Koleji Tüm Hakları Saklıdır.