0216 446 66 36 / 0216 446 66 35 ÖN KAYIT FORMU
Alternate Text

Eğitim sektöründe 20.yılını kutlayan Okutan Eğitim Kurumları olarak, 1999 yılında Pendik’te üç sınıflı 21 öğrencili bir etüt merkezi ile başlayan yolculuğumuzu, 2019 yılında Tuzla’da 3 kampüs ile “Geleceğin Okulu” olma bilinci ile devam ettiriyoruz.

Kurucumuz Erkin Okutan, henüz genç bir öğretmenken adım attığı ve gönül verdiği eğitimcilik mesleğini, bugün bir eğitim markası haline getirdiği Okutan Eğitim Kurumlarının vizyoner Yönetim Kurulu Başkanı olarak sürdürüyor. Bir toplumu yüceltmenin ilk şartının eğitim olduğu inancıyla, geleceğin gereksinimlerine yönelik bir eğitim bilincini gençlerimize geçirmek için durmadan çalışıyoruz. 1999 yılında Okutan Etüt Merkezi ile başlayan macera, bu yıl 20. yılını doldurmanın gururunu yaşıyor. Kurucumuz Erkin Okutan’ın vizyonu ve güçlü eğitim kadromuzla Okutan Eğitim Kurumları olarak; Okutan Koleji, Tuzla Okutan Anaokulu ve Aydınlı Okutan Anaokulu Kampüslerimiz ile öğrencilerimizi nitelikli eğitimle buluşturarak, akademik yönden donanımlı, araştıran, sorgulayan, özgüveni yüksek, girişimci, mutlu ve sosyal bireyler olarak yetiştiriyoruz.

Okutan Koleji’nin Doğuşu

Okutan Eğitim Kurumları ailesinin en yeni markası Okutan Koleji 2014 yılı itibariyle kapılarını Tuzla’da açtı. Her öğrencimiz ile birebir iletişim sağladığımız, Mizaç Temelli Eğitim ile kişiye özel eğitim ve Çift Dilli Eğitim gibi eğitim modelleri, Robotik Kodlama, Zihinsel Gelişim Atölyesi, Sosyal Yaşam Becerileri gibi eğitim uygulamaları ile özel okul anlayışına yeni bir soluk kazandırıyoruz. Olanaklarımızı okul sayısını arttırmak için değil, oluşturulan nitelikli eğitim ortamını geliştirmek amacıyla kullanıyoruz. Okutan Eğitim Kurumları’nda öğrencilerimizi kişilik ve değer gelişimlerinde sunulan farklı imkanlarla özgün ve özgür dünya vatandaşları olmak üzere yetiştiriyoruz.

VİZYONUMUZ

Eğitim alanında öncü, bireysel farklılıkları gözeten bir kurum olarak; geleceğin dünyasına yön veren, yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş, toplumsal duyarlılığa sahip, yetkin ve mutlu bireyler yetiştirmek ve ilham verici bir eğitim kurumu olmak.

MİSYONUMUZ

Öğrencilerimizin karakter gelişimi için güçlü bir temel oluşturan güvenli ve besleyici bir öğrenme ortamı sağlayarak, en yüksek akademik ve kişisel potansiyele ulaşmalarını sağlamaktır.

DEĞERLERİMİZ

• Kendi öz kültürlerine bağlı, farklı kültürlere saygılı, sorumluluk sahibi ve duyarlı,
• Kişisel ve sosyal sorumluluk bilincine sahip,
• Yenilikçi, yaratıcı, bilimsel yöntemleri kullanma yetisine sahip,
• Açık fikirli ve düşündüklerini özgürce ifade edebilen,
• Sınavlardaki başarısının yanında kültür, sanat, bilim ve spor alanlarında da üretken,
• Dünya dillerini etkin olarak kullanan,
• Tarihe ve bugüne hâkim, geleceği şekillendiren,
• Gerçek hayatta karşılaşabilecekleri problemlere pratik ve orijinal çözümler üretebilecek donanıma sahip,
• Atatürk ilkelerine bağlı, saygılı, dürüst, çalışkan ve mutlu bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Sosyal ve kişisel olarak dönüşüm sağlayacakları bu benzersiz yolculukta, yalnızca öğrencilerimizi değil velilerimizi de büyük ailemizin bir parçası olarak görüyor, çocuklarımızın eğitimleri konusundaki hassasiyetinize ortak oluyoruz.

Biz Sizi Arayalım
© 2022 Okutan Koleji Tüm Hakları Saklıdır.