OKUTAN KOLEJİ’NDE ORTAOKUL EĞİTİMİ

Okutan Koleji’nde eğitim programı 21. yüzyıl gereklilikleri baz alınarak tasarlanmış olup, öğrencinin gerek bireysel gereksinimleri gerekse öncelikleri ön planda tutulmaktadır. Okutan Koleji öğrencileri, kendi geleceklerine yön verebilen, akademik, sosyal, kişisel ve psikolojik gelişmişlikle üniversite yaşamına hazırlanan, 2 yabancı dili iyi seviyede konuşabilen, bilinçli kariyer tercihi ve planlaması yapabilen, çağdaş, araştırmacı, eleştirel bakış açısına sahip, sorumluluk sahibi, çevreye ve insana saygılı bireyler olarak yetiştirilmektedir. Çeşitli platformlarda bilimsel projeleri ile yer alan öğrenciler, başarı ve hedeflenen kazanımları edinmektedir.


Öğrenciler 5.Sınıfta yoğun bir yabancı dil programıyla harmanlanırken, 6.sınıfta konu anlatımı ve test teknikleri ile TEOG sınavı ısınma turlarına başlar. 7. ve 8. sınıflarda TEOG Okulu kapsamında, hafta içi ve hafta sonu yoğun etüt programı, deneme sınavları, yaz döneminde hazırlık kampları ile TEOG odaklı bir program uygulanır. Okutan Koleji’nin önceliği, öğrencisinin başarılı bir lise yaşamına ve geleceğe adım atmasıdır.

Ortaokulda “Proje ile öğreniyorum” yaklaşımını benimseyen öğrencilerinin, 21. yüzyıl gereklilikleri baz alınarak tasarlanan program çerçevesinde, dünya görüşü olan, sorgulayan, yabancı dildeki farklı kaynakları harmanlayan, öğrenme motivasyonu yüksek, akademik olarak donanımlı bireyler olarak yetiştirilmesi hedeflenir. Okutan Koleji öğrencileri, bilimsel projeleri ile çeşitli platformlarda yer alır, TEOG Okulu çalışma programı ile lise hazırlık tabanlı hedeflerine odaklanır.


Küreselleşen dünyada yabancı dilin öneminin farkındalığı ile hazırlanan 5. sınıflara özel yoğun yabancı dil programıyla, İngilizcenin yanı sıra kendi tercihlerinin belirleyeceği ikinci yabancı dil ile haftada toplam 20 saatlik program ile geleceğe hazırlanırlar. 6.sınıftan itibaren alıştırma ve deneme sorularından oluşan etüt programı ile başarılı bir lise yaşamının kapısını aralarlar. Okutan Koleji öğrencisi, yalnızca sınavlara değil geleceğe de hazırlanmaktadır.