Hakkımızda

Eğitim sektöründeki faaliyetlerine 1999 yılından beri devam etmekte olan Okutan Koleji olarak; bir toplumu yüceltmenin ilk şartının eğitim olduğuna inanıyoruz. Bu mottoyla çıktığımızda yolda, Tuzla özel okul anlayışına her öğrencimizle birebir iletişim sağladığımız butik okul kavramı ile yeni bir soluk kazandırıyor, olanaklarımızı okul sayımızı arttırmak için değil, oluşturduğumuz nitelikli eğitim ortamını geliştirmek amacıyla kullanıyoruz.

Küresel bakış açısıyla değerlendirdiğimiz akademik programlarımızda, farklı kültürleri bir araya getiriyor, öğrencilerimize küçük yaşlardan itibaren birden fazla dili kullanma becerileri kazandırıyoruz. Onlara kişilik ve değer gelişiminde farklı imkanlar sunarak özgün ve özgür dünya vatandaşları olmaları için yetiştiriyoruz.

2012 yılında MEB’in hayata geçirdiği 4+4+4 sistemine hızlıca uyum sağlayan okulumuzda, ana okulu, ilkokul ve ortaokul olarak 3 bölüme ayrılmış olsa da, bütünleşik eğitim felsefemiz ile yolumuza devam ediyoruz. Okutan Koleji olarak başarımızın temelinde yatan çocuk sevgisi ile gelecek için yol gösteren bir eğitim kurumuyuz.