Etkinlikler

11.10.2018 Robotik Kodlama Dersinde Eğlenceli Resim Yapan Robotlar Bugün 2. sınıf öğrencilerimiz Robotik Kodlama dersinde basit ve eğlenceli resim yapan robot yaptılar. Bu robot, kağıt üzerinde kendi başına ilerliyor ve rengarenk çizimler yapıyor. Öğrencilerle beraber oldukça eğlendik. Öğrencilerimizi üreten nesil haline getirmek içim bu tarz projeler oldukça faydalı oluyor. Oyuncakçılarda iyi bir fiyata satılan bu robotu biz atık malzemelerle yaptık.
10.10.2018 Benim Takım Yıldızım Etkinliği 7. Sınıflarımızla Uzay Teknolojileri ve Güneş Sistemi ünitesi kapsamında “Benim takım yıldızım” etkinliğini gerçekleştirdik.
10.10.2018 Roketler Nasıl Uçar? Roketler nasıl uçar? Balonun ağzını bıraktığımızda ne olur? Bu hafta havanın itme kuvvetini çocuklara kavratmak için anaokulları, 1., 2. ve 3.sınıflarla Balon Roket Deneyi yaptık! Balonun içine üflenen hava balonun da gerginliği ile içeride sıkışmış halde bulunduğundan, ağzı açıldığında, balona göre çok daha küçük olan balon ağzından hava şiddetli şekilde çıkar. Bu itiş kuvveti roketlerin hareket etmesini sağlayan sistemdir. Anaokulu ve ilkokul öğrencileri için oldukça ilgi çekici olan b Devamı >>>
09.10.2018 Bak Postacı Geliyor! 9 Ekim Dünya Posta Günü, öğrenciler en sevdikleri öğretmenlerine hem ingilizce hemde türkçe mektup yazdılar. Gönüllü postacı öğrencilerimizde mektupları adreslerine teslim ettiler
01.10.2018 1 Ekim Dünya Çocuk Günü Kutlu Olsun! 1 Ekim Dünya Çocuk Gününü anasınıfı öğrencilerimiz kendi elleriyle hazırladıkları pankartlarla okul bahçesinde yürüyüş yaparak kutladılar!

Sayfa 1 - 10