0216 446 66 36 / 0216 446 66 35 ÖN KAYIT FORMU

ROBOTİK VE KODLAMA

Robotik biliminin hızla ilerlemesi ve dijitalleşen dünyada çocuklarımızın robotik sistemleri ve programlamayı öğrenmeleri için 4 yaş itibariyle çocuklarımıza robotik ve kodlama eğitimleri veriyoruz. Öğrencilerimizin analitik düşünme kabiliyetlerini geliştirmek ve erken yaşta fen ve mühendislik konularını öğrenmeye teşvik etmek amacıyla planlanan eğitim müfredatımızda, yaş gruplarına özel materyal ve programlar kullanıyoruz.

Anaokulu öğrencilerimizle, 4 ve üzeri yaştaki çocuklar için ekrana, klavyeye veya okuryazarlığa gerek olmadan bir robot programlayabilecekleri, basit mantıksal oyunlar ile kodlamayı eğlenceli hale getirerek anında geri bildirim vermek için tasarlanan MatataLab Coding Set kullanılırken, ilkokul öğrencilerimiz için LEGO® Education WeDo 2.0 ve ortaokul öğrencilerimiz için MakeBlock MBot’tan yararlanıyoruz. Öğrencilerimize bilmeleri gereken herşeyi anlatmak yerine, yaparak, yaşayarak, sorgulayarak keşfetmeleri üzerine kurguladığımız eğitim içeriğimiz ile onlara balık vermiyor, balık tutmayı öğretiyoruz.

Çocuklarımızın analitik ve bilişimsel düşünme becerilerini geliştirmek, aktif birer bilgi teknolojileri kullanıcısı olmalarını sağlamak, fikir üreten, tasarlayan, projelendiren, paylaşan, üretken bireyler olarak yetiştirmeyi amaçladığımız bu programla, 21. yüzyıl becerilerini hakim gençler yetiştiriyoruz.

Biz Sizi Arayalım
© 2020 Okutan Koleji Tüm Hakları Saklıdır.